Bizarnost: Quincy Jones řekl o Beatles, že byli nejhorší kapelou na světě

8. února 2018 v 19:05 | C Jay
Když se tady před pár dny objevil "upřímný" citát Bernieho Rhodese o kapele Clash, vůbec mě nenapadlo, že se za tak krátkou dobu ukáže další "velká huba". Mluvím o Quincy Jonesovi, producentovi Michaela Jacksona. Ten poskytl rozhovor magazínu New York, v němž se opřel nejen do svého bývalého svěřence, ale i do Beatles. Jackson podle něj kradl nápady a Beatles označil za nejhorší kapelu na světě.


Jsou to silná slova, ale vlastně bychom se nad tím neměli moc pozastavovat, protože čím méně reakcí podobné kecy dostanou, tím líp. Nejde totiž o nic jiného než o teatrální výkřiky, jimiž na sebe Jones nejspíš chtěl upoutat pozornost. Je to jen moje domněnka, dodneška jsem o něm neslyšel, takže ho vůbec neznám. Všechno tomu ale nasvědčuje, protože tvrdit, že Beatles byli nejhorší kapela na světě (jakkoli můžeme připustit, že dokonalí taky nebyli), je prostě pitomost. A jen proto, že ji plácnul někdo s určitým renomé, neznamená, že bychom se tím měli zabývat. Stačilo by proti tomu jen postavit desítky svědectví tvrdících naprostý opak. A pan Jones by jako úspěšný producent měl vědět, že veškerá technická dokonalost je úplně k ničemu, když k ní chybí charisma, nápad a odpovídající živá produkce.

Za týden už si na tenhle nyní "senzační" výrok aspirující na blábol roku nikdo nevzpomene. To je jedna z výhod uspěchanosti světa. Proč o něm teda píšu? Poučení dne zní: není šaška bez diváků. Šašek nebude šaškem, když se nenajde nikdo, kdo by se mu smál… nebo se o něj vůbec zajímal.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama