Únor 2018

Na shledanou, přátelé

12. února 2018 v 13:05 | C Jay
S dnešní poslední recenzí závěrečné desky Ramones se naplnil čas Rocksetu jako blogu o punkové muzice. Nepatřím k zastáncům dlouhého dojemného loučení, takže řeknu pouze, že ten rok a půl strávený tady, jsem si užil, bavil mě a jsem rád, že jsme to společně vydrželi a dotáhli přehled největších a nejslavnějších punkových kapel do konce. Chtěl bych poděkovat všem, co sem zavítali a obzvlášť jsem rád za ty, kteří se vraceli a měli komentáře, připomínky nebo výtky. Cením si každé z nich a mnoho pro mě znamenají. Rád bych ale zvlášť vyzdvihnul tři čtenáře nejčastěji komentující a komunikující - Spike, Missariel a Marvav. Díky moc, dodávali jste mi sílu a energii pokračovat. Na oplátku bych Vám všem čtenářům rád popřál hodně zdraví a štěstí v životě a spoustu kvalitní muziky.
Kromě toho, neloučíme se definitivně. Za měsíc vychází nové album Fratellis a takovou událost nelze nechat bez povšimnutí. Měsíční přestávka nejlépe ukáže, jak bude vypadat budoucnost Rocksetu. Kdoví, třeba se ještě rád vrátím a v nějaké podobě se budeme potkávat i nadále.
Tedy na shledanou, přátelé…

Zpátky, nebo vpřed? Ramones: Adios Amigos! (recenze)

12. února 2018 v 11:38 | C Jay |  Recenze
Jen málo kapel si může dovolit naplánovat svůj konec tak promyšleně jako Ramones. Když jsou mladé, na konec pochopitelně nepomýšlí… a když k němu dojde, jsou všichni rádi, že už se nemusí vídat nebo že je jeden z těch "blbců, kterýho jsem stejně neměl nikdy rád" nedal k soudu. Proto mohli Ramones svou poslední studiovku nazvat příznačně "Sbohem, přátelé". Promítlo se to do obsahu? Nebo jela kapela tvrdý punk až do konce?


Myšlenky punkera #28: Očekávání nového alba Fratellis

11. února 2018 v 11:34 | C Jay |  Myšlenky punkera
Známe název, známe obal, známe tracklist a známe i více než polovinu obsahu. Dalo by se říct, že si už můžeme o páté studiovce Fratellis In Your Own Sweet Time udělat docela jasnou představu. Předevčírem jsme však viděli, že takhle jednoduché to rozhodně nebude. Dá se říct, že čím víc o desce víme, tím víc nevíme…


Dvě tváře... Dee Dee Ramone (medailonek)

10. února 2018 v 16:13 | C Jay |  Medailonek
Málokterý punker byl a asi i zůstane tak rozporuplný jako Dee Dee Ramone. Na jedné straně ho známe jako autora desítek skvělých hitů, bez nichž by Ramones byli sotva poloviční. Na straně druhé jako člověka s nezvladatelnou závislostí na drogách, trpícího mnoha duševními poruchami. Jak lze tyto charakterové rysy vůbec propojit v jediné osobnosti?


NOVINKA: Starcrossed Losers, další song nového alba Fratellis

9. února 2018 v 12:07 | C Jay |  Novinky
Fratellis opět ukrátili svým fanouškům čekání na novou desku In Your Own Sweet Time a vypustili do světa čtvrtou (a zřejmě poslední) ukázku. Jmenuje se Starcrossed Losers. Společně s Next Time We Wed, Stand Up Tragedy a I've Been Blind by tak už mohla vytvořit obraz očekávání pátého alba Fratellis.


Bizarnost: Quincy Jones řekl o Beatles, že byli nejhorší kapelou na světě

8. února 2018 v 19:05 | C Jay
Když se tady před pár dny objevil "upřímný" citát Bernieho Rhodese o kapele Clash, vůbec mě nenapadlo, že se za tak krátkou dobu ukáže další "velká huba". Mluvím o Quincy Jonesovi, producentovi Michaela Jacksona. Ten poskytl rozhovor magazínu New York, v němž se opřel nejen do svého bývalého svěřence, ale i do Beatles. Jackson podle něj kradl nápady a Beatles označil za nejhorší kapelu na světě.

Song týdne: Sassafras Roots

8. února 2018 v 11:52 | C Jay |  Song týdne
Tak tohle je on, můj nejoblíbenější song od Green Day. Malý, nevýznamný, zapomenutý díl skvělého alba Dookie, co naživo zazněl až po dvaceti letech od premiéry! A vlastně i bez jakéhokoliv potenciálu. Vždyť jaký potenciál by mohla mít skladba s nesmyslným názvem, která je úplně o ničem? A to doslova!


Zaprášené a odložené: Nevydané články na Rocksetu

7. února 2018 v 16:22 | C Jay
Za víc než rok a půl trvání tohoto blogu na něm vyšlo přes čtyři sta článků. Ale mohlo a mělo jich být původně o něco víc. Při příležitosti posledního týdne mě napadlo vzpomenout na ty, které se nakonec uveřejnění nedočkaly. Nebylo jich sice mnoho, skrývají za sebou ale zajímavé příběhy…

TOP: Moje nejoblíbenější punkové songy

7. února 2018 v 12:04 | C Jay |  Žebříčky
Dnešní žebříček bude speciální. Protože jde o poslední článek této rubriky, rozhodl jsem se tentokrát představit můj ryze osobní pohled na věc a od každé kapely, jejíž dílo se objevilo v recenzi na Rocksetu, vybrat jeden nejoblíbenější song. Někde jsem se nerozmýšlel, někde mě trápilo dilema.

Nanopunk #45

6. února 2018 v 15:32 | C Jay |  Nanopunk

Aneb jedna hezká vzpomínka manažera na jeho kapelu. Tak pravil Bernie "Velká huba" Rhodes v roce 1999. Nešlo o nic neobvyklého, od rozpadu Clash se o svých svěřencích vyjádřil pozitivně jen málokdy.