Opačné póly: nejkratší a nejdelší punkové songy, druhá část

20. září 2017 v 21:08 | C Jay
Po týdnu tu máme pokračování série Opačné póly. Minule jsme si představili diskografické extrémy tří nejznámějších punkových kapel - Ramones, Sex Pistols a Clash. Dnes na ně navážeme podobnou statistikou některých jejich kolegů ze sedmdesátých a osmdesátých let.PATTI SMITH GROUP
NEJKRATŠÍ: Hymn (1:10)
NEJDELŠÍ: Radio Ethiopia (10:00)
PRŮMĚR: 4:20

Patti Smith Group byla a zůstává kapelou proslulou svými zvukovými experimenty. Proto v jejich případě jsou od sebe oba póly extrémně vzdáleny. Dělí je takřka deset minut. A to ani Radio Ethiopia nepotřebovalo Abyssinii, skladbu, která na něj plynule navazuje a někdy se berou jako jeden kompaktní celek. V takovém případě by rozdíl narostl na jedenáct minut. Dlužno ale dodat, že Hymn vlastně není opravdová skladba, spíš intermezzo mezi nimi. Z čistě statistického hlediska jde ale o nejkratší track, proto ho tak berme. I průměr této kapely je hodně vysoký, prakticky stejný, jako nejdelší song Ramones! Nejvíce se mu blíží píseň We Three z Easter. Jen o vteřinu za ní zůstává slavná Dancing Barefoot.


NEW YORK DOLLS
NEJKRATŠÍ: Chatterbox (2:25)
NEJDELŠÍ: Frankenstein (6:00)
PRŮMĚR: 3:47

Do tohoto průměru jsem započítal jen dvě původní alba ze sedmdesátých let. Mě osobně docela překvapil nezvykle vysoký průměr. Ten bych si na Dolls netipl. Ale pohled do tracklistu hovoří jasně. Skupina měla daleko blíže k horní než dolní hranici, protože na jejích deskách najdeme jen dvě skladby pod tři minuty! Zajímavé je, že průměr se velmi blíží rozdílu mezi oběma póly. Z těch jednadvaceti skladeb se s ním nejvíc shoduje proslulý singl Stranded In The Jungle s hodnotou 3:46.


HEARTBREAKERS
NEJKRATŠÍ: Get Off The Phone (2:02)
NEJDELŠÍ: It's Not Enough (4:11)
PRŮMĚR: 2:50

Nejméně zajímavá bude v dnešním výběru diskografie Heartbreakers. Pochopitelně, najdeme v ní jediné elpíčko. Přidal jsem je sem spíš pro doplnění. Rozdíl mezi póly je minimální, neobsahuje žádná šílená čísla. Nejkratší song taktak přelezl dvě minuty, nejdelší přesáhl čtyři. Zprůměrování dvanácti písní pak uvede čas lehce pod tři minuty. Přesně mu odpovídá píseň All By Myself. Konečně získal něco, čím se může chlubit…


DEAD KENNEDYS
NEJKRATŠÍ: Hyperactive Child (0:37)
NEJDELŠÍ: Stars'n'Stripes Corruption (6:23)
PRŮMĚR: 2:50

Pekelně rychlé punkery z East Bay bychom asi předpokládali spíš u dolní hranice. Ale víme, že občas uměli stopáž i pořádně natáhnout. To bude nejspíš důvod, proč se jejich průměr vyrovnal průměru Heartbreakers. Nepřekvapí nás, odkud vzešel nejkratší track - z EP In God We Trust Inc. Je tak nicotný, že by mohl vážně uvažovat o kandidatuře na nejkratší punkový song. A nebudeme se divit, ani když si uvědomíme domovské album nejdelší stopy - Frankenchrist. O nejprůměrnější song se naopak žádná deska moc nehlásila, takže tento titul získala I'll In Head z debutové placky. Před ní i za ní zeje několika vteřinová propast.

Pokračování příště…
všechny údaje podle čísel z Wikipedie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama