Song týdne: Olympia WA.

29. června 2017 v 13:35 | C Jay |  Song týdne
Dost už s Billy Talent a jejich druhou deskou. Přesuňme se dnes z Ontaria na americké západní pobřeží, do slunné Kalifornie. Na pořad dnes jsem tentokrát vybral song Olympia W. A. od kapely Rancid. Je to můj největší objev za mnoho týdnů. Sice objev Ameriky… ale lepší pozdě než později.


Rancid a jejich hudba nejsou součástí světa Rocksetu. Nikdy jsem k téhle skupině netíhnul, pár kousků od nich sice znám, žádný mně ale moc neřekl. Nepatřím ani mezi fandy jejich bizarní pankáčské vizáže (nemluvě o současném vzezření ve stylu přestárlých metalistů). Poznám jejich nezaměnitelného frontmana Tima Armstronga… a to je tak všechno.
Navíc, naše první setkání mělo podobu rancidovského coveru Sheeny, punkové rockerky, z něhož jsem byl znechucený. Dnes už tahle odtažitost zčásti pominula a můj kamarád mi nedávno pustil tuhle pecku, která se mi hned zalíbila. Vyšla na třetí studiovce …And Out Come the Wolves v létě roku 1995. Vzhledem k tomu, že o ostatní tvorbě mám velmi mlhavé povědomí, nebudu se tu pouštět do nějakých hodnotících rozborů. Můžu posoudit jen podle poslechu.
Songu dominuje zajímavá kytarová vyhrávka, doplněná v druhé polovině i sólem. Silnou stránkou tracku je rozhodně jeho zpěvná melodie, zejména refrén, ten mám nejraději. Nemůžu vynechat ani okázalý chraplák Tima Armstronga. Dost mi připomíná zpěv Dee Deeho Ramona. V příběhu textu se Tim s Larsem (kytarista a zpěvák) ocitají v New Yorku. Ulice zmíněné ve slokách a refrénech odkazují na místa, kde se Rancid skutečně pohybovali, protože právě v New Yorku vznikalo jejich třetí album. Hlavním motivem je touha po návratu do Olympie, na severozápadním pobřeží Spojených států. Hlavní město státu Washington bylo důležitým centrem amerického punku v osmdesátých a devadesátých letech.

Ještě drobnost na závěr. Napadlo mě, že bych Rancid zapojil do světa Rocksetu. Už si tím nejsem tak jistý, jako před pár dny, ale chci znát i názor čtenářů. Co vy na to?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chtěli byste Rancid na Rocksetu?

Jasný
Ne

Komentáře

1 Marvav Marvav | 30. června 2017 v 11:59 | Reagovat

A co takhle Pinhead Gunpowder? :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama