Já & Here We Stand

6. června 2017 v 21:07 | C Jay
Po delší době bych se ještě rád krátce vyjádřil osobněji k pondělní recenzi. Nechal jsem toho na chvíli, protože jsem neměl nic zajímavého k dodatku. Nyní ale mám. Možná to působí zvláštně u desky, které si neodnesla moc dobré hodnocení… Ale pár slov se hodí říct.


Nerad kritizuju, to je asi z mnoha recenzí patrné. Za těch deset měsíců si pozitivní hodnocení neodneslo jen pár desek - Revolution Radio, Damned, Damned, Damned, Watoosh! nebo Eddie Old Bob, Dick and Gary. Kritiku používám, jenom když vím, že to kapela umí líp. Here We Stand je ten případ.
Fratellis nejsou de facto punkovou skupinou. Jejich hudba se mi ale líbí, protože je tak netradiční a zároveň úderná a melodická. Proto se už těším na jejich novou desku. Costello Music a hudba z té doby je geniální. We Need A Medicine zrovna tak. Eyes Wied, Tongue Tied trochu ujelo na experimentech, ale kvalitní kousky taky má. Mezi nimi působí Here We Stand vážně nepatřičně. Už kdysi dávno se ke mně doneslo, že není extra povedené. Dal jsem mu šanci, protože řeči jsou jedna věc a vlastní zkušenost věc druhá. Ale pamatuju, že už tehdy jsem byl dost zklamaný. Čekal jsem něco ve stylu Costella (We Need A Medicine ještě v té době nebylo) a kdokoli Here We Stand slyšel, potvrdí, že tahle dvě alba spolu moc společného nemají. Nejdivněji rozhodně působí zvuk a celý styl desky. Je temnější a tvrdší než Costello… ale bez účinku, Fratellis tak nepůsobí dobře, tahle poloha jim vážně nesedí. Pokazilo to hned několik písní. Jistě, v tracklistu se najdou i povedenější… ale jen v rámci desky… v diskografii neobstojí. Už si ani nepamatuju, které jsem chválil. Není výmluvnější důkaz.
Fratellis to taky přehnali s délkou. Vždycky říkám, že píseň co má víc než tři a půl minuty už musí být hodně dobrá, aby takovou stopáž utáhla. A na jedné desce můžou být maximálně dvě až tři. Here We Stand kromě pár výjimek ale nabídlo jen tyhle maratony. Mnohým z nich ale došel dech už v půldruhé minutě. To taky nepůsobí dobře.
Samozřejmě nikomu neberu, pokud se mu Here We Stand líbí. Protože i mnozí daleko známější recenzenti udělovali různorodá hodnocení. Od tří do sedmi hvězdiček. Za mě ale opakuju, že se mi Here We Stand nelíbí. Neoslovilo mě ani poprvé, ani nyní. Poslouchal jsem dneska Costello a jen mě to v mém názoru utvrdilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama