Booklet alba Billy Talent II (galerie)

28. června 2017 v 21:30 | C Jay |  Galerie
Zajímavou zvláštností alba Billy Talent II je její booklet. Vytvořil ho Henry Fong, který pro každou skladbu vymyslel vlastní výjev. Prohlédněme si některé ve zvláštní galerii. Pojďme se podívat na něco lepšího, než je nezajímavý obal řečené desky!


Má to jen jeden háček. Wikipedie tvrdí, že všech třináct songů by mělo mít svůj obrázek. Hledal jsem dva dny, ale našel jsem jich jen šest. Takže slabou polovinu. I ta ale bude stát za to.


Obraz k úvodnímu tracku znázorňuje působivý heroismus postavy jakoby vypadlé z Pána prstenů nebo něčeho podobného. Tím pádem trochu kýčovité, ale atmosféru to má.


Druhý obraz těží z temného charakteru písně… a ten nejlépe vyplyne ze zlověstného náznaku. Ten stín vržený sem světlem z vedlejšího pokoje může být člověk, ze kterého máte strach… nebo ne, ale srdce stejně rozrušeně buší…


S textem plně souzní i obraz k Worker Bees. Pochodující včely dělnice kráčí kupředu v zájmu věcí, kterým nerozumí a ani nechtějí rozumět. A kolem nich se žene válečná mašinérie. Velmi snadno dešifrovatelné. Možná až moc.


Výjev k největšímu hitu je naopak takřka statická momentka. Ale i v ní se najde spousta zajímavých detailů a postřehů. Zlověstná atmosféra se velmi podobá charakteru písně. Podle mě nejpovedenější kresba. I když…


…je tu ještě melancholický Surrender. Tento obraz skvěle vystihuje píseň, má stejnou atmosféru. I když je z nějakého důvodu zasazen do divoké přírody, přestože se příběh odehrává ve městě.


Poslední výjev k Navy Songu logicky znázorňuje lodě na rozbouřeném moři. Není to ale nic originálního nebo překvapivého. Mezi ostatními spíš průměr. Kreslíř si mohl vybrat poutavější námět.

HODNOCENÍ
Celkově jsou všechny výjevy dobře graficky zpracované, líbí se mi styl. Jen některé mi přijdou trochu snadno rozklíčovatelné. Obraz by měl mít, stejně jako hudba, víc vrstev. Člověk má pak vždycky dobrý pocit, když se dostane na další úroveň.
Pokud by někdo věděl o dalších, nechť se ochotně podělí, budu rád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama