Song týdne: Lonely Boy

4. května 2017 v 21:21 | C Jay |  Song týdne
Ne každý má tu možnost, aby zrovna s někým chodil. Naštěstí vedle love songů, které jsme si představili včera, existuje ve světě punku i pro takové lidi jeden velmi podařený song a právě ten si dnes poslechneme.Skladba Lonely Boy patří bez přehánění k tomu nejlepšímu, co nabízí panoptikální "jakože Sex Pistols deska" Great Rock'n'Roll Swindle. Jedná se o jednu z mála (vydařených) píní s původní tvorby. Nešlo o dříve osvědčené fláky z dob Sex Pistols, šílené covery, nebo zvrhle upravené hity. Složil ji Steve Jones a Paul Cook a první jmenovaný si stoupl i před mikrofon.
Lonely Boy je zajímavý hned z několika pohledů. Předně jde o skutečný love song, žádnou parodii, jakou jsme od Sex Pistols slyšeli včera. Nechybí mu procítěnost, aniž by se z toho stával kýč. Tomu se při podobných tématech prostě nejde vyhnout… ale tady se dá snést.
Autorem je navíc Steve Jones, o něhož byste podobnou věc asi nečekali. Nezastavitelný sexuální alfasamec měl za život spousty holek a většinu z nich asi nemusel lámat pomocí slov podobných textu Lonely Boy. Stačí se podívat na jiný kousek ze stejné desky - Friggin' In The Riggin'. Absurdně vtipný song je v podstatě celý jen o masturbaci a sexu - a rozhodně neopisuje nějakými metaforami, hrubý slovník vše sděluje velice přímočaře.
Steve se ale přesto nezapřel. Aspoň jeden verš o sexu propašoval na konec mezihry před závěrečným refrénem a můžeme se zmínit o skoro erotickém klipu, který si najděte na vlastní nebezpečí.
Celkově ale nemůžu než doporučit, protože všechno v tomhle songu funguje a pracuje bezvadně. Mám ho rád.

Závěrem ještě pár slov k těm osamělým klukům a holkám. Dá se říct, že ze svobodných lidí je dneska skoro fenomén, který leckdy nabírá absurdních podob. Například se můžete dočíst, že člověk, co je single (používá se anglické slovo, zní to víc trendy), se může naplno realizovat a uskutečňovat svoje sny… Což je prostě jenom líbivě znějící výmluva, že si dotyční nejsou schopní nikoho najít, protože nikdo jiný by neměl zapotřebí podobnou koninu říkat.
Že se člověk nemůže naplno realizovat ve vztahu, nemusí být pravidlem. A i kdyby se to někomu stalo, bude to v pořádku. Někteří lidé totiž mají pocit, že mohou mít všechno a všechny. Jenže často je přece nutné si vybrat, jestli chceme A nebo B a oboje mít nemůžeme. Chcete si koupit aut, ale moc by to stálo? Tak buď můžete mít auto, nebo peníze… ale ne oboje. Miláčku, uděláme si pět dětí, ale i tak budeme pořád oba chodit do práce a dělat kariéru… tak určitě…

Celé tohle naplnorealizovánísvýchsnů je součástí jistého světonázoru, podle něhož by každý člověk měl být permanentně šťastný a vytěžovat jen pozitivní věci. I když se mu třeba nedaří v práci, prožil rozchod a tak. Pravděpodobně, i když mu někdo zajede psa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama