Song týdne: Touring

6. dubna 2017 v 21:08 | C Jay |  Song týdne
Když začaly vycházet reedice alb Ramones, nabízely kromě původního tracklistu i několik bonusů, často dříve nevydané skladby nebo demo snímky. Pleasant Dreams není výjimkou, za zvláštní zmínku ale stojí jeho verze skladby Touring, která tolik zazářila o deset let později na Mondo Bizarro.Původní verzi vám bohužel nemůžu ukázat, protože mazání hudby na základě autorských práv neřádí jen v teritoriu Beatles. Budeme si muset vystačit s oficiální studiovou verzí. To je také důvod, proč jsem tuhle věc nezařadil do Versu ale sem. Těžko bych porovnával, když není co.
Původní verzi jsem kdysi dávno slyšel a jak už jsem říkal v recenzi, obě nahrávky se liší jen kvalitou zvuku. Jinak jsou stejně dlouhé, stejně zahrané, stejný text.
Musím se ale přiznat, že když jsem Touring poznal, rok 1981 bych jí určitě netipoval. Působila na mě jako drsný a svěží remake Rock'n'Roll High School. Situace je o to paradoxnější, že obě pecky od sebe dělí pouze čtyři roky! A samotná Rokenrolová střední vykrádá melodii neméně slavné Rockaway Beach. Neznamenalo to však, že by jeden ze členů trpěl nedostatkem tvořivosti, protože Rockaway Beach pochází z Dee Deeho hlavy, Rock'n'Roll High School složili tři Ramoni společně a Touring napsal Joey. Potvrzovalo to trend, na který jsme narazili na Pleasant Dreams. Joeyho pecky v té době opanovaly ramonský tracklist. Možná to bude i důvod, proč se Touring nedostal do tuctu písní Pleasant Dreams. Joeyho bylo v té době už zkrátka dost.

Co se týče srovnání se dvěma staršími sourozenci, musím říct, že Touring, jakkoli ji mám rád, je u mě až na třetím místě, nejradši mám Rockaway Beach. Možná je to tím, že jsem ji slyšel první, možná proto, že tu byla první (originál je originál). Touring přitom vlastně všechno dělá lépe - má agresivnější bicí, svižnější tempo, živější sound, je nejdelší, takže si ho patřičně užijeme. Asi to způsobuje ten pocit, že dvakrát převařuje něco, co už jste jednou jedli.
A které z ramonských trojčat je vaše nejoblíbenější?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Které z ramonských trojčat je podle vás nejlepší?

Rockaway Beach
Rock'n'Roll High School
Touring

Komentáře

1 Spike Spike | 7. dubna 2017 v 15:38 | Reagovat

Za mě Rock'n'roll High School. Nemusím asi ani psát kterou verzi... Ať už je to tím že ji mám spojenou s filmem, nevím... Originál je sice originál a nerad bych tady řadil od nejlepší po nejhorší, můj výběr je prostě čistě subjektivní

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama