6 zajímavostí o albu The Clash

11. dubna 2017 v 16:58 | C Jay
Místo toho, abych vám vykládal o tom, jak jsem poprvé slyšel Clash UK, (podstatné už zaznělo v sobotu) rozhodl jsem se, že tímhle článkem dodám ještě pár zajímavých informací, které se už do recenze nevešly. Můžete jimi třeba ohromovat své přátele… tedy až po tom, kdy jim vysvětlíte, co je to Clash…Číslo jedna
Na obrázku nahoře vidíte verzi alba Clash pro kanadský trh. Americká varianta má obal stejný, severní sousedé dostali tuhle fešnou modrou. Proč? To netuším. Obě zámořské desky vyšly v roce 1979 se stejný tracklistem.

Číslo dvě
Clash nahrávali první desku ve stejné budově, jako o pár let dříve Stooges svůj Raw Power.

Číslo tři
Slavnou fotografii na singl White Riot, kde Clash stojí s rukama proti zdi jako při policejním zátahu, pořídila Paulova tehdejší přítelkyně a velká fanynka Clash Caroline Coonová. Byla přitom o deset let starší než on.

Číslo čtyři
Kdo znal Paula Simonona a jeho muzikální umění v letech 1976 a 1977, moc nevěřil tomu, že všechny basové party na album nahrál sám. Jeden z producentů ale potvrdil, že na albu Paul opravdu hraje… s výjimkou několika prostředních taktů ve White Riot.

Číslo pět
Joeův proslulý Telecaster zněl při natáčení údajně tak hrozně, že mu vydavatelství CBS koupilo novou kytaru, téhož typu, též barvy. Joe ji ale na nahrávání nepoužil, třebaže s ní občas vystupoval. Oba Telecastery od sebe poznáte díky barvě krku. Joeův původní má tmavý palisandrový, nový od CBS světlý javorový.

Číslo šest
Skladba Protex Blue měla během takzvané Anarchy Tour (společné turné Sex Pistols, Clash, damned a Heartbreakers) jiný text, který se ale kvůli špatné kvalitě nedá odposlouchat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama