TOP 5: Nejabsurdnější punkové songy

29. března 2017 v 11:11 | C Jay |  Žebříčky
Když se blíží první duben, den bláznů, nebylo by od věci se trochu pobavit. V současnosti se člověk nejvíc směje u debilních videí na internetu… nebo obrázkům parodujícím jeho každodenní život. Smích ale dokáže vyvolat i hudba. Vybral jsem proto pět nejsměšnějších nebo nejabsurdnějších songů, se kterými kdy punkové kapely přišly.


KAPELA: Dead Kennedys
Dead Kennedys používali parodii často, byl to jeden z nejefektivnějších nástrojů jejich satiry. Ne vždy ale byla nutně energická a agresivní. Příkladem může být právě MTV, respektive její minutové intro. V něm Jello Biafra parodoval video DJe téhle televize. Jeho hloupé chvástání doprovází sbor dětí zpívajících pořád dokola "fun, fun fun in the fluffy chair…" Výsledk je velmi absurdní a vtipný. Obzvlášť pokud, jako já, nemáte rádi televizi MTV. Další rozměr získává tahle stopa živě. Dětský part zpívá bubeník D.H. Peligro.

4. MÍSTO: Substitute
KAPELA: Sex Pistols
ALBUM: The Great Rock'n'Roll Swindle
Sex Pistols ve svém pojetí hudby často balancovaly na tenké hraně parodie. Ani ne tak u své vlastní hudby jako spíš, když se rozhodli něco coverovat. Vrcholným zástupcem této jejich snahy je právě předělávky velkého hitu The Who. V originále je to klasický šedesátkový song. V podání Ramones zase solidní rocková pecka. Ale tohle vás vyděsí i bez toho, že byste předchozí dvě verze znali! To, co u Sex Pistol jindy skvěle funguje, tady působí absurdně… takže i srandovně.

KAPELA: Green Day
ALBUM: Kerplunk
U Green Day byl vždycky největším klaunem bubeník Tré Cool. A tomu odpovídají i dva už velmi staré songy z jeho dílny. Dominated Love Slave je tím starším… a dle mě i lepším, protože se nemusela schovávat jako tajná stopa na úplném konci desky. Tré zde spojil country, absurdní masochistický text s komickým zpěvem. Stvořil sto vteřin neopakovatelné srandy, která neztratila šmrnc ani po těch pětadvaceti letech. A na koncertech ji Green Day ještě čas od času hrají. Občas.

2. MÍSTO: Surfin' Buird
KAPELA: The Trashmen
ALBUM: Surfin' Bird
Tenhle song sice nahráli i Ramones (a to tak dobře, že se na Rocksetu dostala až na třetí místo, co do nejlepších ramonských coverů), my dáme ale přednost nepřekonatelnému originálu ze šedesátých let. Kapela, kterou si už nikdo nepamatuje, spojila do sebe dva starší kousky Bird Is A Word a Papa-Oom-Mow-Mow. Nutno zdůraznit, že oba originály jsou víceméně normální. Ale tohle ne. Slyšel jsem jen málo absurdnějších a vtipnějších věcí. A úplně mě dorazil jeden komentář na YT: "Chci, aby mi tohle hrálo na pohřbu!"

KAPELA: Tenpole Tudor
ALBUM: The Great Rock'n'Roll Swindle
Kdyby existence Eddieho Tudor-Polea nebyla k ničemu jinému, tak aspoň natočil tenhle "klenot"! A ten je dost šílený a absurdní i na poměry panoptikální desky, ze které pochází. Celé to začíná velkolepě, jako fanfára ze starověkého Říma. A pak začnou těžko dvě a půl minuty bláznivé litanie o smrti sladkého Bambiho. Korunu celému tomuhle tomu nasazuje pasáž ze stejnojmenného filmu, kde Eddie zpívá tuhle píseň, zatímco prodává v kině suvenýry a občerstvení. A konec klipu, kde je odzbrojen větou: "Drž hubu, Tenpole!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Spike Spike | E-mail | 3. dubna 2017 v 15:55 | Reagovat

Mě nejvíc baví Friggin In The Riggin a My Way od Sex Pistols :-D  :-D

2 C Jay C Jay | 11. dubna 2017 v 16:00 | Reagovat

To jsou taky podařený "poklady" :-D  :-D
Great Rock'n'Roll Swindle je hrozně panoptikální album... recenze bude náročná. Pro mě i pro čtenáře :-x  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama