Song týdne: Punk Rock Girl

9. března 2017 v 10:26 | C Jay |  Song týdne
Včera byl mezinárodní den žen. Různé protikomoušské organizace a iniciatívy samozřejmě neváhaly připomenout bolševické zločiny s tím, že právě komunisti nám tenhle prašivý svátek nacpali do chřtánu v rámci své propagandy. Ale myslím, že každý, kdo vidí dál než za rok 1948 a hranice své země, ví, že o tomhle to přece není.Svátek slavený už více než sto let (jak nevíme z hodin dějepisu, protože tam se bere hlavně světová válka), upomíná na stávku newyorských švadlen za volební právo z roku 1908. To je doba, kdy ještě feminismus nebylo sprosté slovo… a měl nějaký smysl. Dneska se změnil ve zvrhlý koncept plný radikálních (nesmyslných) výkřiků. Přitom tam, kde by byl užitečný i nyní, se nikdo nehrne. Myslím, že v naší společnosti bere každý chlap, jehož IQ je vyšší než jeho věk, ženu naprosto normálně a slušně. Obráceně zrovna tak. Za těch pár let, co jsem naživu, jsem pustil do dveří několik desítek žen. Nikdy jsem nezažil s obviněním, že je tím sexuálně obtěžuju. A z těhle pitomostí pak vznikají vtipy typu: "Feministky mají dvě základní teze. Zaprvé, všichni muži jsou svině. Zadruhé, ženy jsou rovné mužům."

Song pro tenhle týden s tímto tématem vůbec nesouvisí. Vybral jsem ho kvůli názvu… a také proto, abych uvedl další zajímavou kapelu.
Dead Milkmen je americká punková skupina z Philadelphie. Vznikla v temných osmdesátkách, rozpadla se, ale v současnosti ji na koncertech můžete znovu vídat, byť v pozměněné sestavě. Plodné trio vydalo za tu dobu deset alb a hlavním tématem jejich tvorby byla společenská satira. Plně v punkovém duchu. Zmíněná Punk Rock Girl pochází z třetího LP Beelzebubba.
Spíš než feminismu a šovinismu se věnuje předsudkům vůči punkerům. Vypráví zamotaný příběh plný paradoxů. Plachý hrdina songu jde do obchodu s punkovým oblečením (proslulého Zipperheadu, ten je dnes již zavřený), kde potká punkovou holku, která mu učaruje. Pod jejím vlivem se pak dopouští všemožných výstředností, které jsou v předsudcích spojované s punkery. Punková holka přitom pochází z dobře situované rodiny. Punk naruby.

Takže všem holkám a ženám opožděně všechno nejlepší ke svátku. A nejen těm punkovým.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama