Song týdne: Love Comes In Spurts

2. března 2017 v 20:39 | C Jay |  Song týdne
Pro velký nezájem se ještě v songu pro tenhle týden vrátím k recenzím desek zapomenutých punkových kapel. Konkrétně k Johnnymu Thundersovi. Skladba nebude od něj, má s ním ale zajímavou souvislost.Kapela Richarda Hella The Voidoids měla být původně třetí recenzovanou skupinou. Respektive jejich deska Blank Generation. Nakonec jsem ale musel upřednostnit Damned proto, že jejich eponymní deska zrovna slavila čtyřicítku. Na Voidoids se ale řada taky dostane, a song Love Comes In Spurts zahraje roli upoutávky.
Jméno Richarda Hella jste už možná někdy slyšeli, patřil ke koloritu newyorské punkové scény. Spolu se svým přítelem Tomem Verlainem nejprve založil kapelu Television. Když z ní odešel, táhl to krátce i s Johnnym Thundersem. Ani v Heartbreakers se ale dlouho neohřál. Uchytil se až ve středu vlastní formace, již zmíněných Voidoids.
Právě o Johhnyho Thunderse tu půjde. Když si pustíte Love Comes In Spurts, otvírák debutového alba Voidoids nazvané Blank Generation, nejspíš vám vyskočí vzpomínka na tohle:


One Track Mind patří k pokladům placky L.A.M.F. A právě na ní vidíme velký podíl Richarda Hella (přestože není uveden mezi autory), protože obě skladby svou si velmi podobné. Především, co se týče stylu zpěvu (sloka) a dokola pakovaným refrénem. Vysvětluje to, proč se další pecky podobné One Track Mind na desce neobjevují.
Nabízí se proto lákavé srovnání, která z nich je lepší? Čemu dáte přednost? Syrovému rokenrolu nebo uhlazenějšímu rocku cinklém blues?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama