Kytarový koutek: nejlepší učitelé kytary na YouTube

22. března 2017 v 9:35 | C Jay |  Kytarový koutek
Jednou z výhod internetu, výdobytku naší současnosti, je velké zpřístupnění muziky i pro obyčejného člověka. I návodů, jak tu muziku hrát. K dispozici jsou miliony akordových schémat, tabulatur… i videí. Ta mohou leckdy velmi pomoct, protože part, který třeba zní složitě, na živo vypadá velmi jednoduše. V dalším dílu věnovanému kytaristům jsem proto vybral pět svých nejoblíbenějších kytaristů, basistů a bubeníků z YouTube.


Nepochybně jich existuje i mnohem víc, vybral jsem ale ty, kteří se přímo specializují na muziku, která nás baví a zajímá. Ty, kteří třeba nahrají jeden song od Green Day, jinak se ale věnují někomu jinému, tady nenajdete. Jakkoli by byli dobří.

GLEB VINOGRADOV
NÁSTROJ: KYTARA
KAPELY: GREEN DAY


Vynikající ruský kytarista se specializuje na Green Day, nejvíc na skladby z trilogie. Jeho videa i covery mají skvělou kvalitu. Pokud je třeba, používá ve videu i dvě kytary zároveň. Jeho nástrojová základna je vytříbená a zní velmi autenticky. Sám Gleb navíc dokáže velmi dobře napodobit styl hry BJe Armstronga. Videa ale nepřidává tak často a zatím jich na jeho kanálu najdeme asi třicet.

BEAT BOY B
NÁSTROJ: BICÍ
KAPELY: GREEN DAY


Bubeníkům a fanouškům stejné kapely může naopak velmi pomoct tenhle bubeník. Věnuje se celému jejich repertoáru, od začátku devadesátých let. Používá jednu statickou kameru, jeho videa mají dobrou kvalitu i zvuk. Stejně tak souprava. Jeho poslední cover je už ale přes devět měsíců starý.

WYATT SCOTT
NÁSTROJ: KYTARA, BASKYTARA
KAPELY: CLASH


Doménou tohoto zpěváka, kytaristy a basáka jsou naopak Clash i když ve svém velmi bohatém repertoáru se věnuje i spoustě skvělých muzikantů mimo svět punku. Navíc je pořád poměrně aktivní. Dřív jen hrál, dnes i zpívá, což odstranilo problémy se zvukem originální nahrávky jako podkresu, které míval. Velmi pozitivní na jeho videích je, že se věnuje i songům, které ostatní tak běžně nehrají, třeba pecky ze Super Black Marketu.

ADJE 1960
NÁSTROJ: BICÍ, KYTARA
KAPELY: RAMONES


Tohoto bubeníka by měli znát všichni fanoušci Ramones na bubenické stoličce. Za svou osmiletou aktivitu na YouTube nahrál nespočet bubenických coverů. Používá víc kamer a jeho videa mají výbornou kvalitu. Sám za bicími vyniká, protože mu nechybí rychlost ani výdrž. Spolupracuje navíc i s dalšími hudebníky na YouTube.

WOODY AMSTERDAM
NÁSTROJ: KYTARA
KAPELY: RAMONES


Právě poslední dnešní učitel patří k některým z těch spolupracovníků. Také se specializuje na Ramones, konkrétně na kytaru. Ve svém obrovském archivu má snad všechny jejich songy. A nejen jejich. Hraje na stejnou kytaru jako Johnny Ramone, takže zvukově se mu velmi blíží. Jediným problémem může být horší kvalita videí a taky to, že stojí poměrně daleko od kamery. Jinak bez výhrad.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama