Já & Super Black Market Clash

21. března 2017 v 19:59 | C Jay
Obvykle tady vykládám o tom, že nějaké album je dobré, ale musíte si k němu najít cestu a to může sebrat několik měsíců… nebo i pár let. Můžete se ale setkat i s materiálem hraničícím s krystalickou dokonalostí. Jako se to stalo mě se Super Black Marketem! Proč?


Stalo se to někdy před dvěma a půl lety. Snad někdy na konci srpna. Nebyl to ale můj první kontakt. Ten jsem si odbyl o dva měsíce dřív a vlastně jen čirou náhodou. Začal jsem totiž poslouchat song Pressure Drop. Originál od Toots and Maytals, musí dodat. Čirou náhodou jsem se dozvěděl, že ho coverovali Clash. A i jejich předělávku jsem si zamiloval. A protože jsem ji do té doby neznal, začal jsem pátrat po domovské desce. Jmenovala se Super Black Market Clash. Byla to pro mě novinka, takže jsem si řekl, že to musím slyšet.
Zbytek alba jsem ale dlouho odkládal. Vzpomínám si, jak jsem s edo toho konečně dokopal. Říkal jsem si: pustím si jen první song. 1977 mě neuchvátilo. Ale pak přišla Listen. Asi minutu jsem čekal, že začne zpěv… a ono nic. Ale líbila se mi. A další taky. A další. A další. Najednou jsem byl na konci jedenáctky a měl jsem pocit, jako bych zrovna narazil na zlatou žílu.
Patřím k těm, pro něž je vrcholem Clash období 1977-1979, a nejradši mají songy ve stylu druhého alba. London Calling je skvělé výjimečné a to všechno. Ale jeho poslech je skoro jako sváteční záležitost. Give 'em Enogh Rope nebo Super Black Market naproti tomu nabízí skvělou muziku "pro všední den". Stačí říct songy jako Tommy Gun, Complete Control nebo Safe European Home. A ze Super Black marketu třeba Listen, Prisoner, Gates Of The West. To všechno jsou úžasné kousky, u mě osobně velmi oblíbené. A jak už jsem řekl v recenzi, pořád oceňuju a obdivuju, jak tyhle skladby skvěle sdrží pohromadě a tvoří celek tak jednotný, že už dneska považuju Super Black Market za takové sedmé řadové album Clash…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama