Já & Billy Talent (to album)

7. března 2017 v 5:49 | C Jay
Kdybych se mohl setkat se svým mladším já z minulosti, nejspíš bych se rád znovu viděl se sebou, když jsem poslouchal album Billy Talent a líbila se mi z něj jediná skladba. Zeptal bych se totiž sám sebe: "Kde je problém? To album je přece super!"


Vážně, můj první poslech téhle placky, starý asi tři roky nijak slavný nebyl. S Talenty jsem tehdy začínal, znal jsem jen druhou desku a Rusted From The Rain. K jejich songům jsem měl rozporuplný vztah - z alba ani druhého, ani prvního, jsem do stropu neskákal. Našel jsem si na nich ale pár hitů a ty si mě vážně získaly a oblíbil jsem si je. Mezi nimi třeba už v recenzi chválené Lies. Song, co mě hned chytil… a hodně u mě dlouho kralovaly coby nejlepší song od Billy Talent. Až minulé léto je překonal Louder Than The DJ.
Tenhle vztah celkově jsem měl k Talentům vlastně taky až do minulého léta, protože jejich poslední dlouhohrající výtvor Afraid Of Heights byl prvním, který mě oslovil jako celek, nemusel jsem z něj vybírat jeden nebo dva dobré songy.

Nejspíš jsem si na Talenty musel zvyknout. Dříve by mi totiž jejich styl - hlasitý, agresivní a mohutně znějící, byl asi hodně proti srsti. Vyrostl jsem sice na sedmdesátkovém heavy metalu, později jsem se ale dostal k Beatles a asi vám je už jasné, kde se skrývá problém. Srovnejte Beatles a Billy Talent. O těhle mohutných zvukových stěnách jsem neměl valné mínění. Připadalo mi to, jako pokus o zakrytí nedokonalostí kapely - ať už instrumentálních nebo vokálních. Týkalo se to třeba i Green Day. Když jsem poprvé slyšel Boulevard Of Broken Dreams, měl jsem přesně tenhle pocit.
Upřímně, dodneška si myslím, že se dá zahrát dobrý punkový song plný energie bez téhle mohutné zvukové stěny a pořád dávám přednost jednoduchosti. Můj postoj k mohutným aranžmá už ale není tak odmítavý. Pokud má svůj účel, zvládnu ji. Asi jde o to seznámit se s každou konkrétní kapelou a přesvědčit se, že jejich hudba není šumařina.Pointa celého tohohle je asi toto: dávejte muzice druhou šanci. Většinou vás zastihne v jiném věku, v jiném rozpoložení, v jiném vkusu. Může vás tak oslovit daleko víc. Mně se to stalo už mockrát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama