Já & L.A.M.F.

7. února 2017 v 8:02 | C Jay
Deska L.A.M.F. patří k mým starým a oblíbeným známým, přestože z osobnosti samotného Johnnyho Thunderse i zbytku jeho kapely mám občas rozporuplné pocity. Nejvíc mě na nich ale mrzí jediná věc: že nevydrželi pohromadě déle, aby nahráli ještě pár podobných placek!S jejich debutovým kusem jsem se seznámil už před čtyřmi lety někdy na začátku léta. nebylo přitom jednoduché jednotlivé tracky po internetech posbírat...
K Johnnymu Thundersovi jsem se dostal trochu oklikou přes kapelu New York Dolls, jejímž byl členem. Tam se ale moje pozornost soustředila především na zpěváka Davida Johansena. Thundersovo jméno výrazněji padlo až v dokumentu Děs a běs, kde ho Steve Jones, kytarista Sex Pistols, uváděl jako jeden ze svých vzorů. Při lustrování jeho profilu na Wikipedii jsem objevil, že po rozpadu Dolls založil vlastní band… a řekl jsem si, že by se hodilo slyšet jejich hudbu. Povzbudilo mě, že mají jen jednu desku. Kdyby byla děsná, nemusím už sbírat motivaci poslouchat ty další.
Nebylo to ale potřeba, L.A.M.F. mě zaujala už při prvním poslechu, říkal jsem si sice: "Jo, je to prostě punkově zahraný rokenrol… ale dobře zahraný." I když sem si z něj odnesl jen čtyři oblíbené songy (Born Too Loose, Get Off The Phone, One Traack Mind a Let Go), líbilo se mi celkové vyznění a zpracování - energické, syrové a okořeněné skvělou kytarou hrou Johnnyho Thunderse. Navíc dokáží hrát nejen rychle, ale i pomaleji…
Dnes mám oblíbenců dvakrát tolik, ale tenhle můj pocit se nemění. I když některé songy moc hitovky nejsou, drží je právě ono zpracování - Heartbreakers se mi tak líbí víc svým stylem než konkrétními skladbami. Oproti třeba Profesionálům, u nichž záleží na každém jednotlivém songu, jejich styl obecně se mi moc neříká.

Stejně jako v recenzi musím na závěr zopakovat, že zdaleka nejvíc u mě bodují sóla Johnnyho Thunderse… návyková záležitost!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama