Song týdne: Let Yourself Go

12. ledna 2017 v 21:37 | C Jay |  Song týdne
Když vám někdo ztrpčuje život, je leckdy nejjednodušší ho prostě poslat do prdele! Nejen o tom bude dnešní song týdne, vůbec poprvé dodaný kapelou Green Day. Sice nevím, jestli si něco takového jako zřejmě fanoušek Green Day můžu dovolit… ale zkusím to…Let Yourself Go patří k tomu nejlepšímu nejen na albu Uno! (brzy se můžete těšit na jeho recenzi), ale celkově v novodobé diskografii kalifornského tria vůbec. Ne nadarmo se dostala i na singl a stala se hitem. Takřka ideální ztělesnění soundu Green Day pro tohle tisíciletí. Sklidilo i uznání kritiků, na což nejsou punkové fláky příliš zvyklé. Song je ale věnovaný trochu jiné skupince.
Green Day, respektive jejich hlavní skladatel BJ si v textu vyřizuje účty s takzvanými haters. Já osobně to slovo nemám moc rád, protože v prostředí českého internetu se jako hater označuje každý, kdo má jiný názor… ale tady to sedí. Green Day už hrají dlouho a za tu dobu nutně prošli změnou soundu i stylu hudby. Ta je dnes obecně vyspělejší, propracovanější, takže pozitivní posun. Každému se ale nezavděčí, někdo prostě bude pořád remcat stylem: "Dookie bylo bomba, tohle je sračka."
Je samozřejmě v pořádku, že lidé mají různé názory i vkus. A i kritika musí zaznívat. Ovšem v nějaké přínosné podobě. Podobný výrok, zvlášť když ho posloucháte pořád, není k ničemu, je to zkrátka jenom hate. V podobném smyslu se nese i poselství textu (obsahuje i odkaz na Hitchin' a Ride, uhádnete kde?) zabalené v naprosto zběsilém zničujícím balení, jak už jsme se kdysi dávno přesvědčili. Jako velké plus se do nového soundu Green Day stále častěji vrací složitější sóla, zapomenutá někdy na začátku devadesátých. Sólo v Let Yourself Go je výborné!

Na hatery v době internetu už nemusí kapela reagovat jen takhle, armáda jejích fanoušků leckdy tuhle nevděčnou a nekonečnou práci zastane sama. Hodně často ale používá jeden nesmyslný argument: Určitě jste o něm taky už někdy slyšeli: A cos dokázal ty, že kritizuješ?
Víte, reagovat na hate tímhle způsobem je blbost. Člověk přece nemusí nikomu nic dokazovat, aby ho přesvědčil, že má právo na nějaký názor. Každá má na názor právo bez ohledu na to, jestli někdy něco dokázal nebo ne. S takovouhle by Green Day mohla kritizovat jen jiná podobně úspěšná kapela. A to je na hlavu, no ne?
Přitom nejsnazší je na hate prostě nereagovat, utopit ho nedostatkem zájmu v moři milionu komentářů na internetu. Protože žádný šašek nemůže existovat bez diváků.
A stejně bychom měli naložit i s lidmi v reálném životě. Kritika má smysl jen v kultivované formě, a pokud ji člověk dobře míní. Pokud jí chce jiného člověka podpořit. Arogantní povýšené kritizování slouží většinou jen k leštění ega a používají ho debilové. A tihle debilové se vyskytují napříč společností, nezávisle na vzdělání nebo společenském stavu. Pokud je někdo debil ani deset titulů z něj rozumného člověka neudělá. A tyhle jedince je nejlepší prostě poslat do prdele!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama