Plány Rocksetu na rok 2017

1. ledna 2017 v 13:57 | C Jay
Přechod na nový rok je pro mě osobně jen symbolickým okamžikem trvajícím maximálně pár minut. Ale i titěrná změna jedné číslice v datu nám otevírá báječný svět, protože letošní rok je co do punku skutečně speciální. Podívejme se v jubilejním stém článku Rocksetu na to, co všechno nás tento rok čeká!Po vánoční přestávce je čas vrhnout se zase do smršti punkové hudby. Za minimálního zájmu sice… ale kdybych chtěl být známý a populární, natáčím Minecraft na YouTube.
Čeká nás toho hodně. Nejvíce skloňovaným číslem bude pro tento rok číslo čtyřicet. Už loni jsme tu zejména v recenzích měli pár kulatých výročí se čtyřmi křížky. Letos budeme mít tu čest mnohokrát více. Rok 1977 bych se nebál označit za zlaté období punku. Z temnoty osmdesátek na nás svítí dvě alba data 1987. Před dvaceti lety zase vyšlo výborné album Nimrod od Green Day. V roce 2007 se musíme spokojit jen se dvěma EP od Fratellis, i ty se však sluší připomenout. Kompletní seznam jubilantů (i s původním datem vydání) zahrnuje tyto desky:

Ramones - Leave Home (11. ledna)
Fratellis - EP z dob Costelo Music (leden - červen)
Damned - Damned, Damned, Damned (18. února)
Clash - The Clash UK (8. dubna)
Dead Kennedys - Give Me Convenience Or Give Me Death (červen)
Ramones - Halfway To Sanity (15. září)
Heartbreakers - L.A.M.F. (3. října)
Green Day - Nimrod (14. října)
Sex Pistols - Never Mind The Bollocks (28. října)
Ramones - Rockset To Russia (4. listopadu)

Vidíte, že oslavenců je celá kupa a mezi nimi i opravdové klenoty punkové hudby. Bylo by sice fajn "oslavit" to rovnou v pondělí, v den recenzí…ale žádné datum na pondělí nevychází! Jenom třetího října bude úterý. Recenze jubilantů každopádně vyjdou někdy v době jejich narozenin, které budou plnit funkci orientačního bodu.
Nebude to samozřejmě jen o výročích. Rockset pojede dál v zaběhnutých kolejích se všemi rubrikami jako doposud. Možná s výjimkou ledna a začátku února. Tohle období není úplně jednoduché, studenti potvrdí, ale pokusím se, aby se to na mé aktivitě tady projevilo minimálně. Taky zatím ještě nevím, co bude během letních měsíců, ale kadenci pětadvaceti článků jako loňského srpna se mi asi zopakovat nepodaří. Každopádně se nebudeme zdržovat a s první letošní recenzí začneme hned zítra. Těšit se můžete na desku Wave od Patti Smith Group!
Rok 2017 bude pro Rockset důležitý i z jiného důvodu. Punkový vesmír není nekonečný, naopak je mnohem menší, než by být měl, takže při recenzi jedné desky týdně vyčerpáme během tohoto roku většinu materiálu. Podle mých předběžných propočtů ještě něco na na rok 2018 zbude… ale to je zatím hodně daleko a kdoví, co za rok touhle dobou bude.
A co se týče bilancování po tom jednom stu článků… myslím, že nebude nutné. Jsem společně s vámi na skvělé cestě po světě punku a ta cesta pořád trvá. Navíc hodnocení je výhradně vaší záležitostí. Já můžu jen poděkovat za přízeň i za návštěvu…a doufat, že ani jedno, ani druhé nebude poslední. Což i udělám.
Děkuju.

Závěrem bych Vám, Spikovi a třem náhodným čtenářům chtěl popřát všechno nejlepší. Přeji vám nejen do nového roku, ale do celého života, hlavně zdraví, a aby se vám dařilo podle vašich představ. A nezapomeňte se smát. Protože naděje neumírá poslední… doopravdy zle je, až když člověka přejde smích.
Nejlépe to vyjádří úryvek jedné mé oblíbené pecky od Clash. Je mým mottem, protože si myslím, že dokonale vystihuje, jak bych chtěl žít.

All the young punks
laugh your life
'cos there ain't much to cry for!
all the young cunts
live it now
'cos there ain't much to die for!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spike Spike | E-mail | 3. ledna 2017 v 15:30 | Reagovat

I já přeji mnoho štěstí a úspěchů do Nového roku 2017 a těším se na další články ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama