SPECIÁL: Patti Smith a Lenny Kaye slaví sedmdesátiny (fotogalerie)

30. prosince 2016 v 12:16 | C Jay |  Speciál

Jedna z mála barevných fotografií Patti Smith Group. Lenny Kaye je ten vlasáč úplně napravo. Všimněte si i zajímavého nápisu na tričku Ivana Krále. Jiná fotografie z téhle session byla použita na zadní obal Radia Ethiopia.

Rozhodl jsem se tenhle moment připomenout netypicky - fotogalerií. Patti Smith fotila ráda (svůj oblíbený polaroid ztratila v roce 1967 na Rockaway Beach), takže existuje celá řada fotek z koncertů, prací ve studiu i soukromí. Ani svlékat se nestyděla. Vybral jsem proto nejpovedenější nebo nejhezčí fotky Patti Smith ze sedmdesátých let, protože právě z téhle doby nás její tvorba nejvíce zajímá. Odkazy na původní stránku s fotografií najdete jako vždycky v popisku fotky.

Patti Smith nikdy nebyla typický dívčí idol, půvab a šarm í ale nechybí ani dnes. Je to jedna z věcí, která se mi na ní líbí - že to není typická zpěvačka (tedy zpívající striptérka nebo rovnou šlapka).Patti kromě zpěvu hrávala i na kytaru. V článku o Fenderu Mustang jsem se zapomněl zmínit (tehdy jsem to totiž nevěděl), že nejčastějí hrála právě na offsetové Fendery. Její fotku s Jazzmasterem jsme měli v čláku věnovanému téhle kytaře. ještě častěji ji můžeme vidět s nástrojem Duo Sonic, kterou letos Fender začal opět vyrábět.Ani barevných fotek samotné Patti ze sedmdesátých let mnoho není. Tahle patří mezi to málo výjimek.Takže některé fotky musely být kolorované později. Nejsem sice expert na fotografie, ale tipnul bych si, že ta vpravo je kolorované docela určitě - stačí se podívat na výraznou modrou barvu očí.
Zajímavé je i tetování blesku na jejím koleni. vysvětlovala to ve své knze Just Kids. Toto tetování se objevilo v knize Crazy Horse, kde jím hlavní hrdina značkoval uši svých koní.Jedna z nejznámějších a nejvíc cool fotografií Patti Smith. Ve vyhledávači na vás vypadne mezi prvními.Ještě známější jsou pak snímky z fotografování na první desku Horses. Přidám tedy ten nejméně profláknutý.Jak už jsem říkal, vedle fotek "z veřejnosti" známe i spoustu snímků ze soukromí Patti Smithové. I když se ona na nás nechce podívat, my si ji stejně prohlédneme...Na většinu velkých osobností je zajímavý pohled, když byly ještě dětmi. Je v tom hodně symboliky. Podívejme se proto na fotografii malé Patti. Už tehdy měla svůj typický úsměv.


Byl to jen takový výřez, dalších zajímavých snímků jsou na internetu desítky. Závěrem bych rád ještě jednou popřál oběma oslavencům k životnímu jubileu. Přeji jim hodně štěstí a zdraví. A děkuju za skvělou muziku, kterou pro nás vytvořili!
Děkuju, Patti a Lenny! Všechno nejlepší!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama