BONUS: Kompletní tabulky k London Calling

20. prosince 2016 v 8:29 | C Jay |  Speciál
V tomhle článku najdete kompletní výsledky tří žebříčků, o nichž jsem mluvil ve speciálu. Pořadí oblíbenosti songů z London Calling na serveru YouTube, Karaoketexty a Toptens. Který song si vedl nejlíp… a který skončil poslední?K číslům z tohoto žebříčku jsem přišel tak, že jsem do vyhledávače na YT zadal jméno každé písně a nechal si výsledky zobrazit podle počtu zhlédnutí. Vybral jsem vždy pět nejsledovanějších videí a sečetl jejich zhlédnutí.


Údaje z Karaotextů jsou vpravdě exkluzivní. K číslům u jednotlivých zobrazení má totiž přístup pouze správce. A jelikož Clash správce na téhle stránce dělám, můžu vám předložit následující tabulku.


Stránku Toptens možná znáte. Sestavuje žebříčky oblíbenosti n různá témata a fanoušci v nich určují pořadů. Obsahuje i seznam nejlepších songů Clash, zde v tabulce. Poslední číslo ve sloupci označuje pořadí písně v celkovém žebříčku všech songů Clash na této stránce. Všimněte si, že polovinu míst v Top10 obsadily pecky z London Calling.
Pětašedesáté místo Jimmyho Jazze je zároveň i úplně posledním místem žebříčku. Osobně nechápu, jak se to mohlo stát. Hlasoval jsem pro něj, ale nahoru mu to nepomohlo.

Zajímavé je srovnání všech tří tabulek. Každou ovládl s poměrně velkým náskokem London Calling. Jeho odstup od druhého je přitom drtivý - sedmnáct miliónů zhlédnutí, dvanáct tisíc hitů a o více než pět procent více hlasů.
Dalším úspěšným songem jsou Zbraně z Brixtonu, které zaznamenaly dvě druhá a jedno třetí místo, což svědčí o stabilní oblibě. I je od dalšího místa dělí poměrně velký rozestup. V průměru ho následuje poslední z velké trojky Train In Vain.
Mě osobně překvapilo hned několik věcí. Třeba vysoké postavení Spanish Bombs, které příliš rád nemám. Hlavně na YT, kde předstihly i Death Or Glory, mého tajného favorita na třetí místo. Ta ale potvrdila svou příslušnost ke špičce a držela se stabilně do pátého místa.
Opravdu velkým překvapením pro mě osobně byl totální propad Jimmyho Jazze v Toptens. Poslední město naprosto neodpovídá potenciálu téhle skladby a osobně si myslím, že k němu došlu nějakou technickou chybou. Taky Brand New Cadillac to ve stejném žebříčku moc vysoko nedotáhl, ačkoli na YT a Karaoketextech obsadil solidní místa ve středu pole.
Jinak spodní příčky svorně okupují Right Profile a Four Horsemen i když v každém žebříčku se k nim propadl někdo jiný. Snad poslední věcí, která mě ještě zaujala, byla slušná pozice Lost In The Supermarket, která předhonila i songy, které bych já osobně postavil nad ni. Závěrem si dovolím připojit i vlastní toplist. Platí tady a teď... za nějakou doby bych pořadí nejspíš přeskupil... ale takhle si pecky z London Calling stojí dnes.


A co zaujalo vás? Jak dopadly vaši favorité? Co překvapilo vás? Dejte vědět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama