NOVINKA: nový klip na Still Breathing + jedna nepopulární recenze

7. listopadu 2016 v 21:27 | C Jay |  Novinky
Akce na podporu nové desky Revolution Radio se rozjely na plné obrátky. Jednou z nich je nový klip na singl Still Breathing, který Green Day pustili právě dnes na YT. Normálně klipům nevyhrazuju samostatné články, ale tady rád udělám výjimku. Klip si to zaslouží.Zatím jde o druhý klip z Revolution Radio, ale doufám, že ne poslední, mně osobně by udělalo radost i video s mým favoritem, s titulní Revolution Radio. Stejně jako klip Bang Bang se povedl, i když funguje na jiném principu. V Bang Bang se sázelo na ironii, tady se stopáž odvíjí od charakteru písně, která je osobní zpovědí BJe o tom, jak vyrůstal bez otce a dostal se do závislosti na drogách. Klip je proto jímavý a dojemný, ale rozhodně ne nepříjemným nebo kýčovitým způsobem. Osamělí lidé hledající toho druhého je motiv mimořádně silný, výborně zpracovaný a na mě to velmi zapůsobilo.
Jinak, dva menší postřehy. Muscle car, v němž sedí BJ na začátku videa sice vypadá podobně jako auto z klipů Holiday a Boulevard Of Broken Dreams, ale není to tentýž vůz.
A ta pasáž, kdy BJ a Mike leží bez hnutí na zemi, mi zase připomněl song Chasing Cars od Snow Patrol i když význam bude asi jiný.
Musím říct, že jakkoli na mě Still Breathing jako song ze začátku nezapůsobila dvakrát pozitivně, svůj názor jsem na ni změnil a nyní patří k mým favoritům nové desky. I díky tomuhle klipu.

Tím se dostávám k druhé věci. Chci se ještě jednou vrátit k recenzi na Revolution Radio. Proč? Včera jsem totiž objevil zajímavý post na facebooku.

Kdybych byl domýšlivý a cítil se méněcenně, mohl bych tvrdit, že moje články už sklízejí ohlas i v zahraničí! Někteří čeští rádobyumělci takhle taky uvažují…

Upřímně, ani mě to nepřekvapilo. Když jsem recenzi psal a věděl, jaké ovace u některých tohle elpíčko vyvolalo, bylo mi jasné, že můj názor populární nebude. Tenhle blog ale nedělám proto, aby byl oblíbený nýbrž proto, že chci z nějakého důvodu veřejně prezentovat své názory na oblíbenou hudbu.
Je proto logické, že většinou chválím. Z patnácti dosud recenzovaných desek vyloženě pozitivní hodnocení nezískaly jen tři (které jsem ale zároveň nezatratil jako nepovedené) a Revolution Radio bylo mezi nimi. Je to pech, když se něco takového stane zrovna u nejčtenějšího článku, jak dokládá odezva v anketě, komentářích i hodnocení článku.
Za svou recenzí si přesto stojím. V pozitivním i negativním hodnocení. Že s ní někteří nesouhlasí, je naprosto v pořádku. Chápu a respektuju, že považují Revolution Radio za kvalitní desku, líbí se jim, a nemám žádný problém žít s nimi na jedné planetě. Koneckonců polemika různých lidí s rozdílnými názory je pro člověka jeden z nejlepších způsobů (pokud je smysluplně vedena), jak se posunout někam dál. Proto jsem rád za všechny reakce. Každý názor má cenu.
Na hudbě a umění celkově je skvělé, že v něm neexistuje jedna pravda, ale tisíc názorů. Shoda mezi nimi není možná. A to je dobře, protože kdyby k ní došlo, nastala by definitivnost a to by znamenalo konec podstaty hudby jako umění.
A co se týče toho "zřejmě fanouška Green Day": Jestli jsem, nebo nejsem fanoušek Green Day, to ať posoudí čtenář mých článků sám. Nikoho přesvědčovat nebudu. Můžu jen říct, že ke Green Day přistupuju stejně jako ke kterékoli jiné kapele, jejichž hudba tvoří obsah tohohle blogu. S respektem, ale i potřebným odstupem. Když se mi něco líbí, pochválím. A když se mi něco nelíbí, zmíním to úplně stejně jako chválu. Kritika není nadávka, je to jen názor. Názor, jakých jsou tisíce. Jen sepsaný a uveřejněný.

Pokud by tenhle článek neměl žádný jiný smysl, aspoň jsem udělal reklamu Slovenskému fanklubu Green Day. S jeho snahou sympatizuju a držím palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama