SPECIÁL: Chuck Berry slaví devadesátiny

19. října 2016 v 23:01 | C Jay |  Speciál
Jeden z nejvýznamnějších světových kytaristů a průkopník rokenrolu Chuck Berry dnes slaví skutečně úctyhodné jubileum. Je mu devadesát let! Všechno nejlepší.

Vychutnejme si tento významný milník. Dneska ale nechci zabředávat do oslavných ód na oslavence. Pojďme se prostě podívat na Chuckovy největší hity v podání nejen jeho ale i mnoha dalších muzikantů.

Nemůžeme začít ničím jiným než jeho největší peckou. Johnny B. Goode je tak skvělá, že dokonce letěla do vesmíru. Byl to vzkaz potenciálním mimozemským civilizacím, aby věděly, jak vypadá kultura na Zemi. Johnnyho coverovala celá řada umělců. Mezi nimi i Sex Pistols. Jejich verzi si ale najděte jen na vlastní nebezpečí.


Beatles coverovali snad všechny Berryho hity. Mezi moje nejoblíbenější patří jejich zběsilá verze Rock'n'Roll Music. Ta bohužel z nějakého důvodů není dostupná na YT, tak si místo ní dáme Roll Over Beethoven s Jimmym Nicolem za bicími.


Se zajímavým coverem se svého času vytasili Beach Boys. Použili instrumentální linku Sweet Little Sixteen a napsali na ni vlastní text. Na podobném principu postavili i Fun, Fun, Fun. Přehráli rovněž skladbu Rock'n'Roll Music.


Sweet Little Sixteen nahráli i Beatles. Jejich verzi najdeme na albu Live At The BBC.Rolling Stones na svém debutovém albu představili vlastní verzi Berryho písně Carol. Vychutnejme si klip z roku 1964. Z doby, kdy ještě Richards vypadal jako člověk. A ano, ty vyhrávky na začátku jsou fakt takhle podobné...


Na závěr si dáme ještě jednou Johnny B. Goode. Tentokrát v podání Martyho McFlye ve filmu Návrat do Budoucnosti. Herec Michael J. Fox sice musel přenechat zpěv profesionálnímu zpěvákovi, jeho kytarový výkon je ale přesvědčivý.
Osobně je to má nejoblíbenější verze téhle pecky. A to sólo úplně miluju!Tak všechno nejlepší, Chucku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama