NOVINKA: Still Breathing, čtvrtý odhalený track Revolution Radio

23. září 2016 v 10:06 | C Jay |  Novinky
Pokud už netrpělivě stříháte metr do dne, kdy vyjde Revolution Radio, určitě vám udělala radost další ochutnávka, kterou Green Day před pár hodinami pustili na FB… přichází první zaváhání…Je to už čtvrtý track z připravovaných dvanácti. Celkem odvážná taktika, odkrýt dopředu třetinu nového materiálu. Docela mě překvapilo, že kapela ukázala zrovna Still Breathing. Slibují si od ní tolik?
Už od názvu si můžeme udělat představu, o jakou skladbu asi půjde. Ještě dýchám, tak se může jmenovat jen jemnější skladba s ambicí bodovat v bažinách středního proudu. Takovou taktiku nelze zazlívat. Po dvou totálních kickassech, které posluchače sežraly, vyplivly a prohodily dveřma, změna nezaškodí.
A stejně tak dobře může člověk očekávat výsledek. Osobně jsem z něj trochu rozpačitý. Zase se nám vrací Americký Idiot, protože Still Breathing mi při poslechu evokuje třeba Give Me A Novacaine. Ne, že by byla stejná… ale je složená a zahraná stejným stylem. Upřímně na tenhle typ písní moc nejsem. To už musí být hodně dobrá, musí mít fakt něco do sebe! Asi nemá cenu dělat výlety do minulosti a říkat, že dřív to Green Day pojímali takhle a bylo to lepší, protože tohle… tyhle kecy nemají cenu. Nejsou devadesátá léta, je rok 2016 a právě teď žijeme a právě Still Breathing teď posloucháme!
Celkově vzato se nejedná o špatný počin… ale tahle nová pecka nemá nic tajného v rukávu, přináší, co se od ní čeká, a nic víc. Sází hodně nejistotu. Přesto je mi jasné, že mnohé okouzlí a zamilují si ji. Mně se jen netrefila do vkusu.
Ale i tak doufám, že jí podobných bude na novém elpíčku co nejmíň. Příliš měkkých skladeb desku rozmělňuje a přeslazuje. Když se podíváme do tracklistu, možnými skladbami tohohle typu by mohly být třeba Forever Now (jakmile se v názvu objevuje forever, jde do tuhýho), Ordinary World, pokud ji kapela pojme tak, jako na videu… a možná i Say Goodbye.

Je to vaření z vody, ale když už tu takhle konspiruju, těším se docela na Bouncing Off The Wall, Trouble Times a Too Dumb To Die…podle názvu může jít o cool kickass songy… Za pár dní uvidíme, jestli jsem se trefil, nebo ne…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama