NOVINKA: Revolution Radio, další nový singl Green Day

9. září 2016 v 9:39 | C Jay |  Novinky
Varování: v následujícím článku se několikrát otřeme o Billy Talent! Tak na revanš!Přesto to o Billy Talent dnes nebude. Green Day totiž pustili do světa další singl nového alba. A to rovnou titulní Revolution Radio! Musím přiznat, že jsem měl trochu obavy. Titulní skladba to má vždycky těžké, musí být o level lepší než všechny ostatní, musí obhájit své postavení. U Green Day je to teprve čtvrtá píseň, jež v sobě nese i název celé desky. Zatím to vždycky zvládli dobře: Americký Idiot i 21st Century Breakdown… a i Warning zase není tak špatné. Měl jsem ale na paměti i nezvládnutou Afraid Of Heights v podání Billy Talent.
U Talentů můžeme chvíli zůstat. Při prvních vteřinách Revolution Radio jsem si na ně totiž bezděky vzpomněl. To intro zní velmi talentovsky! Ale kanadští punkeři zase napodobovali Green Day na své desce, takže to je asi jen v rámci zachování vesmírné rovnováhy, haha.
Dál už šlape skrz naskrz greendayovský song, velmi chytlavý, jak ve sloce, tak refrénu. Ocenit musím také skvělé sólo. To sice není nic jiného než na kytaru hraný vokální nápěv refrénu…ale právě tahle sóla vždycky fungují nejlíp!
Z nového singlu čiší úžasná energie, obrovský rozdíl proti trochu utahané řadovce Tré. A aspoň v mých očích hodně vylepšila dojem z očekávané desky.
Teď k těm negativům. Snad jediným, ale nejzjevnějším zklamáním, je pro mě zvuk ve stylu Amerického Idiota. V Bang Bangu se vzájemně praly Idiot s 21st Century… tady už zůstal jen jeden. Kdybych nevěděl, že je to nová skladba, netipnul bych ji na to, to idiotské zvukové aranžmá je vážně matoucí. Samo o sobě mi až tak nevadí… co mi vadí, je stylizace nových věcí do šablony dvanáct let staré desky. Osobně mám radši zvuk trilogie, ale je mi jasné, že v tomhle se budou fanoušci vždycky rozcházet, je to věc vkusu. Takže to vlastně mínus ani není… no jo, Green Day holt vědí jak na to!
Celkově můžeme Revolution Radio zhodnotit jako mimořádně povedený kousek. Přitáhne spoustu k přijímači spoustu posluchačů, kteří budou v éteru hledat vysílání toho revolučního rádia!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama