Song týdne: Rockaway Beach

11. srpna 2016 v 21:20 | C Jay |  Song týdne
Po docela chladném týdnu nás prý čeká teplý a prosluněný víkend… tak proč nevyrazit někam k vodě s punkovou muzikou?


Koncerty Ramones byly vždycky pecka, takže si Rockaway Beach dáme živě zroku 1980 (#deedeeepickjump)

Pro letní dny jsou skladby Ramones jako stvořené. Jednoduché a velice melodické songy dokážou neuvěřitelně zvednout náladu. A protože jsou všechny tak podobné, trochu těžko se vybírá. Ale pokud člověk razí k vodě, volba je prakticky jasná. O ničem jiném totiž není Rockaway Beach!
V podstatě se vůbec neliší od svých kolegů na vynikajícím albu Rocket To Russia. Přesto se stala nesmrtelným hitem, který zněl koncerty přes celé dvě dekády Ramones. O jeho kvalitách velice výmluvně svědčí, že později vznikly další dva songy, jež ho nestydatě kopírují. Rock'n'Roll High School v roce 1978 a Touring v roce 1981. Dalších devět jiných umělců ji později nahrálo jako cover! Plus Green Day, kteří ji jako jednu ze tří hráli při uvedení Ramones do rokenrolové Síně slávy.
Kapela samotná ji vydala i jako singl… i když to mnoho neříká, u nich se na singlu ocitlo kde co… O textu se moc básnit nedá… prostě klasika, dvě sloky, refrén, celé zahrané dvakrát. Zmínit se ale můžeme o samotné Rockaway Beach. Tato pláž se nachází v Queensu, kam to teenage Ramones opravdu "neměli daleko". Je to jakási vzpomínka na mladší léta. Dee Deemu se povedla na jedničku! Mimochodem, v roce 1967 ztratila na Rockaway Beach tehdy jednadvacetiletá Patti Smith svůj oblíbený foťák.

Pokud vás čeká horká letní cesta autem, neuděláte chybu s celým albem Rocket To Russia… ale jeho druhou stopu si užijte. Koneckonců, máte na to jen dvě minuty…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Které z ramonských trojčat je podle vás nejlepší?

Rockaway Beach
Rock'n'Roll High School
Touring

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama