NOVINKA: Bang Bang, nový singl Green Day

11. srpna 2016 v 21:56 | C Jay |  Novinky
Po nové desce Billy Talent se konečně ozvali i Green Day. Dva roky uplynuly od kompilačky Demolicious a tři a půl od poslední řadovky Tré! Delší čekání se už tak nějak stalo trpěným zvykem. Jako náplast na něj teď fanoušci dostali první ochutnávku z chystaného alba Revolution Radio!Těžko říct, co se od singlu očekávalo. BJ se asi před půlrokem zmínil, že tenhle rok hodlá zničit renomé poppunku, umělého žánru, který Green Day přišili někdy v roce 1994. To tak nějak vysvětluje název a koncept chystaného alba… Ale přichází revoluce už teď?
Nový kus dostal hodně neoriginální jméno Bang Bang, v minulosti už několikrát použité jinými umělci.
Promo obal trochu připomíná Amerického Idiota a 21st Century Breakdown… vypadá solidně. To je nejvýstižnější hodnocení. A u téhle podrobnosti nezůstane…
Song na mě při prvním poslechu zapůsobil rozpačitě. Podle názvu jsem čekal kickass a taky jsem ho dostal. Song je až na tlumenou střední část šíleně rychlý. Taky styl hodně přitvrdil oproti trochu rozměklé poslední desce, vyzdvihnout si jednoznačně zaslouží bicí.
A teď k těm rozpakům. Zběhlý fanoušek Green Day si toho všimne hned. Bang Bang je takový zvláštní mix starších nahrávek, které dobře shrnul jeden přispěvatel na facebooku: rychlost z Insomniacu, kytara z Amerického Idiota a zpěv z 21st Century Breakdown.
Ano, těch podobností je tam příliš. Pozvolné zlověstné intro napoví, že by mohlo jít o otvírák nového alba. Pak nastupuje sloka velice, velice podobná St. Jimmy, kterou hbitě následuje část z Jesus Of Suburbia v refrénu. A již vzpomínaná střední pasáž je naprosto jasná vykrádačka East Jesus Nowhere. A i celé zpracování jako by vypadlo ze stejné desky. A nevím, jestli zpracovat nové album sedm let starým způsobem je to pravé řešení… Zrovna East Jesus Nowhere rád nemám….
Tolik první poslech. Ale Green Day prostě umí a song se vám po více posleších dostane pod kůži. Zejména refrén, ten opravdu táhne. A i ta eastjesusnowhereská mezihra se mi zalíbila. Ve chvíli, kdy tohle píšu, zní mi ta skladba ve sluchátkách… a já s ní zpívám… Holt takhle se dělá muzika!
Bang Bang splnilo i nesplnilo moje očekávání. Zdánlivě nesourodý slepenec starší tvorby zafungoval, i když s přimhouřenýma očima. Jestli to zůstane jen u téhle skladby, OK… pokud se to přenese dál… no, uvidíme v říjnu.

Ještě k tomu názvu. Je to kickass, ale Green Day mohli najít příhodnější… tradičně zajímavý text k tomu skýtá spoustu možností.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama